Założycielem i głównym instruktorem (Dojo-Cho) jest Przemek Gawroński (ur.1973), 5 dan Aikido Aikikai, Shidoin oraz członek zarządu Polskiej Federacji Aikido. Sportami i sztukami walki interesuje się od szkoły podstawowej. Zanim trafił na treningi aikido uprawiał klasyczne zapasy, judo, karate oraz taekwondo. Swoją przygodę z aikido rozpoczął w 1988 roku w Warszawskim Stowarzyszeniu Aikido. Do 2003 roku związany z Centrum Aikido Aikikai w Warszawie, gdzie od 1993 roku prowadził regularnie zajęcia. W 2003 roku założył własny klub Aikido Tanren Dojo w Warszawie. Nieustannie rozwija się i podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w seminariach najbardziej doświadczonych nauczycieli aikido. Wielokrotnie odwiedzał Japonię, gdzie uczęszczał na treningi, miedzy innymi, sensei Kishomaru Ueshiby (syna twórcy aikido). Otrzymane stopnie mistrzowskie z Aikido Aikikai Hombu Dojo w Tokio:

  • 1996 – 1 dan, nadany przez sensei Shigeru Sugawara,
  • 2000 – 2 dan, nadany przez sensei Shigeru Sugawara,
  • 2005 – 3 dan, nadany przez sensei Christiana Tissier,
  • 2009 – 4 dan, nadany przez sensei Christiana Tissier,
  • 2015 – 5 dan, nadany z rekomendacji sensei Christiana Tissier oraz  Polskiej Federacji Aikido.

Poza treningami w Tanren Dojo regularnie prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą. Sprawuje opiekę techniczną nad licznymi klubami w Polsce, z czego większość została założona przez jego uczniów posiadających stopnie mistrzowskie aikido.

Chcąc zachęcić do treningów najmłodszych, wraz z Jarkiem Kajdaną napisali ilustrowaną książkę  pt.: „AIKIDO – nie tylko dla dzieci”. Od otwarcie klubu Tanren Dojo, prowadzone są w klubie zajęcia z jego autorskim programem: „Aikido-Integracyjne” dla małych dzieci z rodzicami, gdzie wspólnie stawiają pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Obecnie wiele klubów aikido w Polsce oferuje podobne zajęcia.

Zaintrygowany wyjątkowym podejściem do rozwiązywania konfliktów, które są ideową podstawą aikido, rozpoczął studia psychologiczne, które ukończył w 2004 pisząc prace magisterską „Postawy w konflikcie u osób ćwiczących Aikido”. Studiując specjalizował się w negocjacjach i mediacjach oraz szkoleniach psychologicznych. Na swych zajęciach stara się rozwijać u ćwiczących umiejętności kreatywnego oraz konstruktywnego radzenia z agresją fizyczną jak i psychiczną.

Poza studiowaniem i nauczaniem aikido Przemek jest konsultantem, trenerem oraz coachem biznesowym (www.przemekgawronski.pl). Metodyka oraz filozofia aikido stanowi podstawę jego pracy w programach dotyczących zarządzania zmianą, przywództwa, konfliktów, negocjacji i radzenia sobie ze stresem. Realizuje projekty zarówno dla dużych korporacji jak Allianz, Netia, Kraft, Danon, PwC, Play, EY,  organizacji NGO oraz klientów indywidualnych. Od 2013 roku ściśle współpracuje z międzynarodową firmą konsultingową Scherer Leadership Center.