Cześć, Aikidocy!

Z wielkim entuzjazmem prezentujemy nasz album „20 Years of Harmony & Joy”, który powstał na 20-lecie Aikido Tanren Dojo. To nie tylko pamiątka, ale świadectwo naszej pasji i drogi w świecie aikido.

O albumie
Album składa się z 7 rozdziałów, które ilustrują momenty z historii ATD uwiecznione na czarno-białych artystycznych fotografiach naszego kolegi Gwidona Cala, na wybranych zdjęciach „z akcji”, odzwierciedlających naszą codzienną praktykę i wyjątkowe momenty na macie i poza nią, ale również w unikatowej rozmowie z Przemkiem Gawrońskim, w osobistych wypowiedziach klubowiczów oraz w myślach, którymi podzielili się z nami czołowi senseie aikido. O ile wiemy – a research zrobiliśmy rzetelny – obecnie nie ma i, póki co, raczej nie będzie drugiej takiej publikacji.

1. DOJO {dōjō 道場} – Miejsce, które jest nie tylko salą treningową, ale przede wszystkim kuźnią rozwoju i inspiracji. Miejsce, gdzie zaczynasz podróż w głąb siebie, odkrywając swoje prawdziwe JA. Sekcję otwiera sensei Philip Smith z dojo Ren Shin Kan w Halesowen, UK.

2. AIKI {aiki 合気} – Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest, że niektórzy z gracją pokonują życiowe wyzwania, podczas gdy inni z trudem się z nimi zmagają? Kluczem może być aiki – serce aikido. Poznaj filozofię, która przekształca życie z pola bitwy w taneczny parkiet, wprowadza harmonię i wzbogaca każdy aspekt naszego istnienia. Sekcję otwierają syntetyczną myślą senseiowie z Shin Dojo w Poznaniu – Wojtek Drąg i Adam Manikowski.

3. PATH {dōtei 道程} – Zawiera rozmowę z założycielem Aikido Tanren Dojo – Przemkiem Gawrońskim – sięgającą do źródeł jego fascynacji tę sztuką walki, wydarzeń sprzed powstania klubu oraz opowiadającą o nieznanych kulisach jego życiowej odysei w świecie aikido.
Wyjątkowości tej sekcji dodaje osobisty wstęp wieloletniego mentora i honorowego gościa albumu:, senseia Christiana Tissier.

4. WILL {ishi 意志}
Jeden z wierszy O’sensei mówi:
Ai-ki nie można uchwycić
Słowem w piśmie, ani w mowie.
Zamiast brodzić w czczej dyskusji,
Zrozum przez praktykę.
I właśnie sekcja 4 albumu: “Wola”, symbolizuje znaczenie praktyki i konsekwencji w aikido.
I nie moglibyśmy wyobrazić sobie bardziej odpowiedniego gospodarza dla tego rozdziału, niż sensei Yukimitsu Kobayashi z Hombu Dojo w Tokio, który podjął nas gościną w czasie wyprawy klubu do Japonii. Jego filozofia – ZRÓB-POPRAW-POWTÓRZ – to jedyna droga do doskonalenia, możliwa tylko poprzez wolę, pracę i determinację. Czasem warto się spocić.

5. FLOW {nagare 流れ} – Czy jesteś gotów na podróż w głąb siebie, do miejsca, gdzie ograniczenia przestają być przeszkodą, a działanie przejmuje kontrolę nad “ja”? Sekcja 5 albumu “Harmony & Joy”, którą otwiera sensei Paweł Dymus z warszawskiego klubu Elastyczni, inspiruje do pracy nad koncentracją, przekraczania ograniczeń i odkrywania nowej jakości bycia.

6. BOND {kizuna 絆} – Otwiera dla nas drzwi do świata niewidzialnych relacji, które tworzą emocjonalną osnowę klubu i łączą nas jako społeczność – wewnątrz i na zewnątrz dojo. Honorowym gościem otwierającym tę sekcję jest sensei Wojtek Brożyński z Budojo.

7. MOVE {yakudō 躍動} – Pomaga zrozumieć, że każda konfrontacja i każdy podjęty krok definiuje nas, kształtuje i pozwala stać się tym, kim naprawdę jesteśmy. Ruch odsłania naszą prawdziwą naturę i prowadzi do odkrywania świata i siebie. Sekcję otwiera sensei Marek Moroz z Uniwersytetu Krzewienia Tradycji Aikido. Tylko ci, którzy wędrują, znajdują nowe ścieżki.

Album zawiera 144 strony treści, wydrukowane na szlachetnym papierze Munken Lynx o gramaturze 130g. To format 21×21 cm, który doskonale oddaje artystyczny charakter czarno-białych fotografii. Oprawiony jest w twardą okładkę z fakturą imitującą drobne płótno (Geltex 111 Seda), co nadaje mu elegancji i trwałości. Każdy egzemplarz jest oprawiony szytą czerwoną nicią i wykończony materiałową, czerwoną kapitałką, co dodatkowo podkreśla unikalność i wartość tej publikacji.

Partnerzy i wsparcie
Projekt zyskał wsparcie dzielnicy Ursynów, IKI Institute oraz Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, dzięki czemu album dostępny jest w atrakcyjnej cenie 120 zł.

Jak zamówić?
Zamówienia można składać tutaj: https://zrzutka.pl/z/album-20-lecie-atd. Wasz zakup to wsparcie dla naszego klubu i celebrowanie naszej wspólnej pasji.

Odbiory i wysyłka
Albumy dostępne będą do odbioru w Aikido Tanren Dojo od 21 października 2023 r. Dla osób, które nie mogą odebrać albumu osobiście, prosimy o kontakt mailowy: mj@iki.institute.

Dziękujemy za to, że jesteście częścią tej niezwykłej podróży. Wasze wsparcie umożliwia realizację takich projektów i rozwój naszego klubu.

Ciepłe pozdrowienia,
Aikidocy z Aikido Tanren Dojo

Kontakt: Milena Jastrzębska, mj@iki.institute